بازاریابی

چگونه به عنوان تولید کننده محتوا درآمد کسب کنیم؟

تقریباً یک دهه پیش، تولید محتوا یک سرگرمی بود و افراد زیادی آن را انجام نمی‌دادند اما امروزه تولید محتوای دیجیتال به یک حرفه تبدیل شده است. اما سوال اینجاست که یک تولید کننده محتوا چگونه می‌تواند درآمد کسب کند؟

شاید متوجه نشده باشید، اما الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی مدام تغییر می‌کنند و دسترسی ارگانیک محتوا را کاهش می‌دهند. شما تلاش زیادی برای ایجاد یک پست یا مقاله انجام می‌دهید، اما در نهایت تعامل ناچیزی دریافت می‌کنید. تعداد فزاینده ای از تولیدکنندگان محتوا با این مشکل روبرو هستند. نکته اینجاست که سازندگان محتوا چگونه در این محیط رقابتی و در حال توسعه به سرعت درآمد کسب می‌کنند؟

تولید کننده محتوا کیست؟

 تولید کننده محتوا فردی است که مطالب سرگرم کننده یا آموزشی را برای مخاطبان هدف خود تولید می‌کند. هر چیزی که در وب می‌بینید محتوا است. ممکن است در حال حاضر در رسانه های اجتماعی به شکل پست و کامنت محتوا ایجاد کنید. اما اگر می‌خواهید پول در بیاورید، باید برنامه ای ایجاد کنید و محتوایی ایجاد کنید که مخاطب را درگیر نگه دارد.

یوتیوب به تنهایی بیش از 37 میلیون کانال تولید محتوا دارد، اما همه آنها درآمدزایی ندارند. تبدیل شدن به یک  تولید کننده محتوا می‌تواند یک کار بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده باشد. فرض کنید شما یک مربی هستید که به کسب کارها کمک می‌کند تا از طریق چالش ها عبور کنند. اکنون می توانید از تخصص فعلی خود برای ایجاد محتوای دیجیتال استفاده کنید. اگر از قبل به چیزی علاقه دارید، برای ایجاد محتوا نیازی به یادگیری چیزهای جدید ندارید.

راه های کسب درآمد به عنوان تولید کننده محتوا

اولین چیزی که باید درک کنید این است که قبل از ایجاد محتوا باید زمینه خوبی در زمینه خلاقیت خود داشته باشید.  سوالی که باید بپرسید این است که برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا چه استعدادی دارید.

ایجاد یک انجمن آنلاین

وقتی صحبت از کسب درآمد آنلاین می‌شود، باید یک انجمن بسازید.. جامعه بستری است که در آن شما انواع افراد همفکر را جذب کرده و با آنها ارتباط برقرار می‌کنید. اینجاست که مخاطبان شما می توانند توصیه ها، نکات و ترفندهای ارزشمندی را دریافت کنند. اگر شما یک بازاریاب هستید، مخاطبان شما باید برای رفع نیازهای مرتبط با بازاریابی خود به جامعه شما مراجعه کنند.

ارائه محتوای انحصاری

این یک امر بدیهی برای  موفقیت تولید کننده محتوا است. وقتی چیزی منحصر به فرد و هیجان انگیز ارائه می دهید، به صورت آنلاین درآمد کسب می کنید

از تبلیغات رسانه های اجتماعی استفاده کنید

در حالی که استفاده از تبلیغات پولی اجباری نیست، گاهی اوقات بسته به اهداف خود لازم است از آن استفاده کنید. اگر به دنبال گسترش دامنه دسترسی خود هستید، تبلیغات رسانه های اجتماعی ضروری است. مهم نیست محتوای شما چقدر خوب است، تبلیغ ارگانیک آن سخت‌تر می‌شود.

البته، تغییر از استراتژی اجتماعی ارگانیک به تبلیغات پولی می‌تواند چالش برانگیز باشد. اما درک این نکته ضروری است که پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز به دنبال کسب درآمد هستند.

یک محصول یا خدمات ارائه دهید

چیزی را ارائه دهید که مخاطبان شما نتوانند در برابر آن مقاومت کنند. این یک تاکتیک بازاریابی اثبات شده برای جلب توجه بیشتر به محتوای شما است.  کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای ارائه پیشنهادات غیر قابل مقاومت به عنوان یک  تولید کننده محتوا انجام دهید:

  • راهنماها یا کتاب های الکترونیکی رایگان
  • اشتراک رایگان
  • هدیه های منحصر به فرد را برای مدت زمان محدود ارائه دهید
  • نمونه های مجانی

به عنوان  تولید کننده محتوا رسانه های اجتماعی اینفلوئنسر شوید

اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی میلیون ها دلار درآمد دارند. یک فرد معمولی با استعداد و منابع محدود می‌تواند به یک اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی تبدیل شود و پول زیادی به دست آورد.

سخن پایانی

در حالی که راه‌های زیادی برای گذران زندگی تولیدکنندگان محتوا وجود دارد، با استراتژی‌هایی که ذکر کردیم شروع کنید. با خیال راحت روش های مختلف را آزمایش کنید و ببینید کدام یک برای شما بهترین کارایی را دارد. مخاطب بسازید و از محتوای خود به روش درست درآمدزایی کنید. مهمتر از همه، کاری را که دوست دارید انجام دهید.

امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن