نرم افزارهای کاربردی

کلاکیفای(Clockify) چیست؟

شاید شما هم در روزمرگی های خود زمان کم آورده باشید و با خودتون بگید کاش جای 24 ساعت در شبانه روز 48 ساعت زمان داشتم. اما شما با نرم افزار و ابزارایی مانند ترلو، کلاکیفای و برنامه های این چنینی می تونید زمانتون مدیریت کنید و با کمبود زمان مواجه نشید. آکادمی آموزشی نعمتی در این مقاله سعی دارد تا کار با برنامه کلاکیفای(Clockify) را به شما آموزش دهد تا به بهترین نحو زمان خودتون رو مدیریت کنید. با ما همراه باشید.و اما این که کلاکیفای(Clockify) چیست؟

کلاکیفای(Clockify) چیست؟

این برنامه یک برنامه رایگان برای ترکینگ زمان است که به کاربران این اجازه را میدهد را زمانی که فرد صرف انجام آن فعالیت میکند را دنبال کند و شخص را از زمانی که انجام هر فعالیت میبرد را محاسبه کنید. این برنامه به شدت به حفظ تمرکز شما کمک میکند. و باعث میشود که بدانید در هر روز چه مقدار زمان صرف یک فعالیت شده است و یا جمع کل زمان صرف شده بر روی هر فعالیت چقدر بوده است. این برنامه برای دسکتاپ، اندروید، و ios موجود است. این برنامه بر مبنای صداقت شما کار میکند و درواقع کسی این مطلب که شما واقعا کاری را انجام داده اید یا نه را چک نمی کند. اطلاعات مربوط به زمان انجامم فعالیتتان را مییتوانید هم به صورت دست در پایان کار وارد کنید و یا میتوانید درحین انجام کار تایمر برناه را روشن کنید.

نحوه کار با نرم افزار کلاکیفای(Clockify) چگونه است؟

کلاکیفای(Clockify) چیست؟ و نحوه ورود به سایت کلاکبفای

تصویر1- نحوه ورود به سایت

 • می توانید از یک ایمیل استفاده کنید و یا اگر آدرس ایمیلتان روی گوگل ست شده است از طریق اکانت گوگل وارد شوید.

ورود با ایمیل در سایت کلاکیفای

تصویر2- ورود با ایمیل در سایت

 • برای شروع یک پروژه تعریف می کنید.

تعریف پروژه در سایت کلاکیفای

تصویر3- تعریف پروژه

 • در مرحله بعد اسم زیر مجموعه ی پروژه را انتخاب میکنید و حتی میتوانید رنگ نشانگر آن را نیزعوض کنید، و پس از آن بر روی گزینه create کلیک کنید.

 انتخاب زیر مجموعه های پروژه در سایت کلاکیفای

تصویر4- انتخاب زیر مجموعه های پروژه

 • در عکس زیر از طریق گزینه های مشخص شده میتوان دریافت که چگونه مدت زمان انجام هر کار وارد می شود.

  A گزینه تگ (tag) در مواردی مورد استفاده قرار میگیرد که میخواهید برخی موارد و کارها را در دسته بندی خاصی قرار دهید. به عنوان مثال می توانید مشخص کنید که چه کارهای در اولویت قرار دارند.
  B می توانید زمان انجام کار را به صورت دستی از این قسمت وارد کنید که از چه زمانی تا چه زمانی یک فعالیت انجام شده است.
  C می توانید از رو تقویم تاریخ مورد نظر را انتخاب کنید
  D در این قسمت، می توانید دستی تاریخ را انتخاب کنید.
  E اگر گزینه play را انتخاب کنید تایمر شروع به کار کردن می کند و با کلیک بر روی stop زمان به صورت اتوماتیک برای شما محاسبه می گردد.
  F با کلیک بر علامت 3نقطه میتوانید یا یک ردیف را تکرار کنید یا یک ردیف و فعالیت را پاک کنید.

زمان بندی کارها رد سایت کلاکیفای

تصویر5- زمان بندی کارها

 • در قسمت داشبورد (dashboard) شما می توانید زمان و روزهایی که صرف یک پروژه کرده اید را به صورت نموداری مشاهده کنید، در سمت راست نیز پروژه ها به ترتیب بیشترین زمان صرف شده بر روی آن ها برای شما نشان داده می شود.

نمودار زمانی فعالیت ها در سایت کلاکیفای

تصویر6- نمودار زمانی فعالیت ها

reports

 • از قسمت reports شما می توانید گزارش عملکرد خود و زمانی که صرف یک فعالیت کرده اید را مشاهده کنید. همچنین نمودار ها می تواند با استفاده از فیلترهای بالای صفحه فعالیت های مربوط به یک تیم، یا یک پروژه فعال یا آرشیو شده و یا هردو حالت را به صورت همزمان، بر اساس یک مشتری خاص، نام پروژه و یا یک فعالیت خاص، و یا حتی بر اساس تگ های فعالیت ها برای ما نشان داده شوند. در اینجا هم گزارشی با استفاده از نمودارهای میله ای و دایره ای به ما نشان داده می شود.

گزارش عملکردی در سایت کلاکیفای

تصویر7- گزارش عملکردی

 • در پنجره بعدی projects شما می توانید تمامی پروژه هایی که دارید را مشاهده کنید و اگر تعداد زیادی پروژه داشته باشیم و بخواهیم بین آن ها یک پروژه را پیدا کنیم میتوانیم آن ها را فیلتر کنیم.

فعالیت ها کارها در یک نگاه در کلاکیفای(Clockify)

تصویر8- فعالیت ها در یک نگاه

groups

 • اگر نیاز به ایجاد یک گروه دارید می توانید وارد منوی teams شوید، و از گزینهgroups  گروه هایی که میخواهید را برای پروژه های مختلف تشکیل دهید، و یا از طریق گزینه members اعضای جدید به تیمتان اضافه کنید.

نحوه ایجاد گروه رد سایت کلاکیفای(Clockify)

تصویر9- نحوه ایجاد گروه

 • در تب clients شما میتوانید مشتریان خود را دسته بندی کنید.

دسته بندی مشتریان در سایت کلاکیفای(Clockify)

تصویر10- دسته بندی مشتریان

upgrade

 • اگر شما می خواهید دسترسی بیشتری به امکانات کلاکیفای(Clockify) داشته بباشید می توانید ازگزینه upgrade نسبت به ارتقای برنامه اقدام فرمایید، که برای ارتقای برنامه سه حالت مختلف plus, premium, enterprise با سه رنج قیمتی و دسترسی متفاوت در نظر گرفته شده است.

ارتقای سایت کلاکیفای(Clockify)

تصویر11- ارتقا سایت کلاکیفای

جهت مشاهده ویدئو آموزشی کلاکیفای کلیک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 46 = 48

دکمه بازگشت به بالا
بستن