بازاریابی

نسل سوم اینترنت چگونه بر آینده گرایش‌های مصرف کننده تاثیر می‌گذارد؟

اگر مطمئن نیستید که web3 چیست، تنها نیستید. تحقیقات وبلاگ HubSpot اخیراً نشان داده است که 51٪ از مصرف کنندگان مفهوم وب 3 را درک نمی‌کنند. ما در این مقاله به طور کامل به وب 3 می‌پردازیم، اما برای یک خلاصه کوتاه باید بگوییم که وب 3 یا نسل سوم اینترنت چشم اندازی از یک وب غیرمتمرکز است که قدرت را به جای فناوری بزرگ در دستان کاربران قرار می‌دهد (شرکت هایی مانند گوگل، اپل و نتفلیکس).

Web3 بر روی بلاک چین ها با استفاده از زیرساخت های موجود با هدف دسترسی بیشتر، خصوصی و ایمن کردن اینترنت برای کاربران ساخته شده است. آنا سیکات، معاون بازاریابی و جامعه web3 در Proxy و یکی از بنیانگذاران Glypta.org، می‌گوید که یکی از مزایای اصلی وب 3 مالکیت بر داده ها است.

اساساً، Web3 تکامل اینترنت است که توسط بلاک چین پشتیبانی می‌شود و به جای تعداد معدودی از شرکت‌ها، بر روی سرورهای متعلق به افراد و بسیاری از سازمان‌ها میزبانی می‌شود. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد که به قوانین و مقررات وب رای دهند، به جای اینکه تمام قدرت را در دستان صاحبان سرورها قرار دهند.

نسل سوم اینترنت چگونه با مصرف کنندگان ارتباط دارد؟

Web3 بنیادی برای امور مالی غیرمتمرکز فراهم خواهد کرد؛ بنابراین چگونه web3 با مصرف کنندگان مرتبط است؟ خب، از بسیاری جهات، web3 فرصت‌های جدیدی را برای چگونگی خرج کردن و فروش افراد در نهایت باز می‌کند. در اصل وب 3 می‌تواند به پایه ای قوی برای یک اقتصاد دیجیتال ایمن و محافظت شده تبدیل شود. به عنوان مثال، یکی از مؤلفه های حیاتی وب 3، امور مالی غیرمتمرکز است.

امور مالی غیرمتمرکز که از همان فناوری بلاک چین مورد استفاده ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند، هدفی مشابه خود وب 3 دارد: به مردم قدرت کنترل پول خود را از طریق کیف پول دیجیتالی بدهید، نه اینکه به موسسات مالی و بانک‌های بزرگ تکیه کنند. (همانطور که وب 3 قصد دارد به مردم قدرت کنترل داده های خود را به جای تکیه بر شرکت های بزرگ فناوری بدهد.)

بسیاری از برندها در حال حاضر ارزهای دیجیتال را از مصرف کنندگان می پذیرند. به عنوان مثال، مایکروسافت به مصرف کنندگان اجازه می‌دهد محصولات را از فروشگاه ویندوز با بیت کوین خریداری کنند. AT&T ارز دیجیتال را برای پرداخت قبض می پذیرد و حتی خرده فروشانی مانند Overstock.com بیت کوین را در سایت آنلاین خود می‌‌پذیرند.

نسل سوم اینترنت
نسل سوم اینترنت چگونه بر آینده گرایش های مصرف کننده تاثیر می‌گذارد؟

بنابراین، امور مالی غیرمتمرکز می‌تواند جهش بعدی به سمت تشویق تراکنش‌های دیجیتالی بیشتر با ایجاد انگیزه برای مصرف‌کنندگان برای ذخیره‌سازی دیجیتالی منابع مالی خود باشد.

اجرای یک استراتژی موثر در رسانه های اجتماعی

ارزهای دیجیتال، بیت کوین و سیستم مالی غیرمتمرکز سه مؤلفه ای هستند که می‌توانند در وب 3 شکوفا شوند. اما هر سه به همان شکلی که دلار وجود دارد وجود دارد: به عنوان یک توکن قابل تعویض.

به عبارت دیگر، شما می‌توانید یک دلار بیت کوین را با یک دلار مشابه دیگر بیت کوین معامله کنید. قابل تعویض هستند.

اما یک عنصر اصلی دیگر از web3 وجود دارد که بسیاری از برندها ارزش آن را می بینند و احتمالاً چیزی است که قبلاً چیزی در مورد آن شنیده اید: NFT.

مشتریان بیشتری شروع به خرید NFT خواهند کرد

NFT ها یا توکن‌های غیرقابل تعویض بر روی بسیاری از بلاک‌چین‌های مختلف ساخته می‌شوند و در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته‌اند. در واقع، بانک سرمایه گذاری جفریز پیش بینی می‌کند که ارزش بازار NFT در سال 2022 به بیش از 35 میلیارد دلار و تا سال 2025 به بیش از 80 میلیارد دلار برسد.

اما خرید هر یک از این دارایی‌های دیجیتال واقعاً به چه معناست؟ اساساً به این معنی است که شما گواهی دیجیتالی را خریداری می کنید که تایید می‌کند شما تنها مالک گواهی اصلی هستید. آن را مترادف با داشتن مونالیزا اصلی در مقابل خرید یک کپی در نظر بگیرید.

با این حال، NFT ها به آثار هنری دیجیتال محدود نمی شوند. NFT ها می‌توانند یک دارایی دیجیتال از هر صنعتی، از جمله بازی، مد و حتی موسیقی باشند.

پیامدهای بالقوه NFT ها بسیار زیاد است. همانطور که مصرف کنندگان به سمت NFT ها حرکت می کنند، شرکت های بزرگی مانند گوگل یا متا ممکن است شاهد کاهش تعداد مصرف کنندگان از ابزار خرید خود باشند.

اعتماد بیشتر بین خریداران و فروشندگان با نسل سوم اینترنت یا Web3

همانطور که قبلا ذکر شد، web3 امنیت و کنترل بیشتری بر روی داده های شخصی ارائه می‌دهد که به طور مستقیم بر حس اعتماد مصرف کننده در هنگام تصمیم گیری خرید تأثیر می‌گذارد. جرمی مرل ویلیامز، مدیر عامل شرکت Vyudu Inc و تحلیلگر وب 3 و بلاک چین، می گوید وب 3 برنحوه خرید مصرف کننده در آینده تاثیر زیادی خواهد داشت.

ویلیامز می‌گوید:

به عنوان مثال، با فناوری بلاک چین، خریداران می‌توانند مستقیماً با تولیدکنندگان و خرده‌فروشان بدون نیاز به مراجعه واسطه‌ها ارتباط برقرار کنند. این می‌تواند منجر به اعتماد بیشتر بین خریداران و فروشندگان و همچنین کاهش قیمت‌ها به دلیل کاهش هزینه‌ها شود.

در نهایت، با نسل سوم اینترنت نیازی نیست که اعتماد و اطلاعات خود را به دست یک شرکت شخص ثالث بسپارید. با توجه به اینکه ۷۶ درصد از مصرف‌کنندگان احساس می‌کنند نمی‌دانند شرکت‌ها با داده‌هایشان چه می‌کنند، این در نهایت می‌تواند منجر به تجدید حس اعتماد بین مصرف‌کنندگان و برندها شود.

 نگاهی به برخی نگرانی های مصرف کننده در مورد وب 3

نسل سوم اینترنت در حال حاضر از فرآیند خرید مصرف‌کننده‌های معمولی پشتیبانی نمی‌کند.علاوه بر این، ارزهای دیجیتال نوسان دارند، که در وهله اول بسیاری را از سرمایه‌گذاری منصرف می‌کند و از آنجایی که نمی‌توانید از دلار آمریکا در وب 3 استفاده کنید، کسانی که از خرید ارزهای دیجیتال مطمئن نیستند از خرید در وب 3 محروم می‌شوند.

در نهایت، ما خیلی فاصله داریم تا اینکه نسل سوم اینترنت به عنوان جریان اصلی برای مصرف کنندگان به نظر برسد. اما در نظر گرفتن این موضوع هنوز مفید است.

چگونه برندها می‌توانند از نسل سوم اینترنت استفاده کنند

برندها می توانند از NFT ها برای ایجاد روابط مستقیم با مصرف کننده استفاده کنند. در سال‌های اخیر، برندهای بزرگ شروع به دیدن ارزش NFT کرده‌اند. به عنوان مثال، نایک شروع به فروش کفش های کتانی مارک در Roblox، یک دنیای مجازی، کرده است تا آواتارهای طرفداران آن را هنگام ورزش مجازی بپوشند. آن کفش‌های ورزشی مجازی که در زندگی واقعی وجود ندارند، نمونه‌ای از NFT هستند.

سخن پایانی

همانطور که مشخص است، مصرف کنندگان علاقه مند به خرید محصولات و خدمات مجازی از طریق نسل سوم اینترنت هستند. از بسیاری جهات، این گرایش منطقی است: بسیاری از کارهایی که امروزه انجام می‌دهیم به صورت آنلاین دیگر قابل انجام خواهد بود. ما با شرکای خود به صورت آنلاین با استفاده از برنامه های دوستیابی ملاقات می‌کنیم. ما از طریق جوامع اجتماعی مانند فیس بوک دوستان جدیدی پیدا می‌کنیم.

Web3 راهکاری است که در حالت ایده آل می‌تواند نیازهای مصرف کنندگان بیشتری را در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها، راحتی، اجتماعی شدن و سرگرمی برآورده کند.

امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن