رفتن به نوار ابزار
الگوریتم های سئو

الگوریتم مرغ مگس خوار

تاریخچه الگوریتم مرغ مگس خوار 

در زمان های گذشته موتور جست و جوی گوگل متاسفانه تا این اندازه هوشمند نبود و برای این که به پاسخ سوالی که در گوگل می نوشتید برسید اصلا به این راحتی که امروز است نبود. برای مثال برای این که عبارتی را در موتور جست و جو سرچ و جست و جو کنید گوگل برای شما کلی صفحات نا مرتبط و اسپم را به نمایش می گذاشت.اما با پدید آمدن الگوریتم مرغ مگس خوار همه چیز تغییر کرد.

الگوریتم hummingbird algorithm چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار را گوگل در سال 2013 طراحی کرد تا معنی عبارت و درک مفهومی که شما جست و جو می کنید را بفهمد و در نهایت صفحه ی مرتبط به آن را برای شما به نمایش بگذارد. این تغییراتی که گوگل  انجام می دهد برای الگوریتم های خود علاوه بر این که هیچ گونه اختلالی در روند کار برای کاربران نمی کند بلکه باعث بهبود و افزایش رضایت برای کاربران خود می شود. به عنوان مثال می توان گفت که با پیدایش الگوریتم مرغ مگس خوار دیگر پیدا کردن صفحه ی مورد نظر برای عبارتی که قصد جست و جوی آن را داریم بسیار آسان شده است. مثلا اگر قصد یافتن بهترین رستوران دریایی را در تهران داریم با نوشتن دو عبارت می توان تمامی صفحات در مورد بهترین رستوران ها را توسط این الگوریتم پیدا کنیم.

 به عبارت بهتر با الگوریتم مرغ مگس خوار می توان به راحتی به صفحه ای که قصد جست و جوی عبارتی را داریم دسترسی پیدا کنیم. برای پاسخ به این سوال که چرا اسم این الگوریتم مرغ مگس خوار نام گرفته است باید بگوییم که در دنیای واقعی نیز مرغ مگس خوار با دو ویژگی های دقت و سرعت شناخته شده است. این ویژگی ها مرغ مگس خوار در دنیای مجازی هم صدق می کند . این الگوریتم با سرعت و دقت زیاد عبارت مورد نظر شما را بررسی کرده و به صورت خیلی سریع با شناسایی عبارت های مترادف سعی دارد تا نزدیک ترین نتیجه ی یافت شده را برای کاربر معرفی نماید.

از اهداف اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار در چیست؟

تمامی الگوریتم های طراحی شده در گوگل از هدف اصلی به صورت مشترک برخوردار می باشند و این هدف کسب رضایت کاربر و درک رفتار آن می باشد. ولی الگوریتم مرغ مگس خوار تمرکز ویژه ای بر روی درک منظور و مفهوم کاربر دارد و سعی در نمایش دادن نزدیک ترین نتیجه ای که کاربر به دنبال آن می باشد, است. البته شایان به ذکر می باشد که 4 ترفند می توان الگوریتم مرغ مگس خوار را به نفع سئو سایت خود استفاده نمود که در زیر به اختصار به بهینه سازی های ضروری که برای سایت خود می توانید انجام دهید شرح داده شده است:

اهداف اصلی این الگوریتم چیست؟

تصویر1-اهداف اصلی این الگوریتم چیست؟

  • افزایش مدت زمان کاربر در سایت

زمان حضور کاربر را با انجام برخی تکنیک های سئو در سایت خود افزایش دهید: با چاشنی قرار دادن برخی ویدئوها و جداول و نقل قول و نمودار ها در سایت خود موجب سرگرم شدن کاربر در سایت خود شوید. هر اندازه که کاربر زمان بیشتری را در سایت شما بگذراند یک سیگنال مثبت مبنی بر این که سایت مفید و کاربر پسندی است به گوگل داده می شود. چون امروزه اکثر کاربران دنبال یک محتواس سه هزار کلمه نیستند و ممکن است برای آن ها مطالعه یکنواخت آن خسته کننده و کلافه کننده باشد.

  • استفاده از کلمات کلیدی متنوع

از عبارات توصیفی بلند و کلمات کلیدی با تنوع بالا در متن محتواهای سایت خود استفاده کنید: از تکرار یک کلمه به صورت بیهوده و ماشینی در محتوای خود خودداری کنید و سعی در استفاده از کلمات مترادف آن کنید.

  • استفاده از انکرتکست مرتبط

از انکر تکست هایی که با موضوع سایت شما ارتباط دارند استفاده کنید: در صورت استفاده از لینک های که با موضوع سایت شما مرتبط نیستند می تواند ضربه ی خیلی بدی را برای سئو سایت شما بزند. استفاده از این دسته انکر تکست ها می تواند در عملکرد الگوریتم تاثیر به سزایی داشته باشد.

  • استفاده از اسکیماها

از زبان نشانه گذاری اسکیما استفاده کنید: در صورت این که با زبان خود گوگل ( اسکیما ) و از کدهای اسکیما بهره ببرید می توانید خیلی سریع تر در نتایج بالاتر در صفحات نتایج قرار بگیرید. در صورتی که اکثر سایت ها در درک کردن جایگاه این زبان نوشتاری دارای عملکرد مناسب و خوبی نیستند.

برای مشاهده الگوریتم پاندا و یا الگوریتم پنگوئن کلیک کنید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

23 + = 30

دکمه بازگشت به بالا
بستن