الگوریتم های سئو

آشنایی با الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن چیست؟

الگوریتم پنگوئن در سال 2012 توسط گوگل معرفی شد این الگوریتم به روز شده ی الگوریتم پاندا می باشد. که همچنان در حال فعالیت می باشد و می توان گفت که هسته اصلی برای تمامی الگوریتم های گوگل است. این الگوریتم برای مقابله با صفحاتی که با روش های غیر طبیعی از طریق به کار بردن بیش از اندازه کلمات کلیدی و لینک دهی غیر مرتبط که موجب افزایش جایگاه و رتبه ی خود در گوگل می شود، می گردد.

قبل از الگوریتم پنگوئن

قبل از رونمایی این الگوریتم نحوه ی رتبه بندی نتایج در گوگل برای سایت ها و صفحاتی بود که دارای بک لینک بیشتری می باشد و بدون این که به کیفیت صفحات توجه کند آن ها را در رتبه اول صفحات جست و جو قرار می داد که افراد سودجو با استفاده از این ترفند موجب بالا رفتن رتبه ی سایت خود می کردند بعد ها توسط الگوریتم پنگوئن که وظیفه ی آن شناسایی وب سایت های اسپم و جریمه ی آن صفحات را داشت شناسایی شدند. از دیگر کارهایی که الگوریتم پنگوئن می کند این است که بلافاصله در صورت مشاهده یک سایت که به روش صحیح در آن تمامی اصول سئو رعایت شده به آن پاداش می دهد و جایزه هم قرار گرفتن آن سایت در صفحه ی اول گوگل می باشد ولی در صورت مواجه شدن با کوچکترین اشتباه وب سایت شناسایی شده را جریمه می کند.

برای این که از جرائم الگوریتم پنگوئن در امان بمانید کدام موارد را باید رعایت کرد؟

یکی از اصلی ترین و مهم ترین الگوریتم های گوگل, الگوریتم پنگوئن می باشد برای این که از تنبیه الگوریتم پنگوئن در امان بمانید باید علاوه بر این که یک سایتی را برای خود طراحی کنید تا تمام اصول سئو در آن به درستی به کار رفته باشد در کنار آن برخی موارد را نیز رعایت کنید این راه هایی که موجب جلوگیری از جریمه های این الگوریتم می شود به شرح زیر می باشد:

مراحل در امان ماندن از جرائم الگوریتم پنگوئن

تصویر1-مراحل در امان ماندن از جرائم الگوریتم پنگوئن

  • استفاده از فالو و نوفالو

برای این که پروفایل بک لینکی که شما انتخاب می کنید به صورت طبیعی باشد باید از بک لینک های نوفالو و فالو در آن استفاده نمایید.

  • عدم استفاده از بک لینک های ضعیف

نباید از بک لینک های ضعیف و بی کیفیت که از سایت های پولی و نامعتبر خریداری گردیده است در صفحات خود استفاده کنید.

  • استفاده از نام دامنه در انکرتکست

در انکر تکست بک لینک های خود باید از برند یا نام دامنه در عوض تکرار بیهوده ی کلمه ی کلیدی استفاده کنید.(برای مشاهده مقاله انکر تکست کلیک کنید.)

  • استفاده از ابزارهای آنالیز لینک ها

جهت طبیعی جلوه دادن آنالیز پروفایل خود از ابزار Monitor Backlinks برای بک لینک های خود می توانید استفاده کنید.

  • استفاده از سایت هایی با ترافیک بالا

می توانید با پیدا کردن سایت ها و صفحاتی که در حوزه ی تخصصی شما قرار گرفته اند و دارای ترافیک خیلی بالایی هستند جهت لینک دهی برای وب سایت خود استفاده کنید.

وظیفه اصلی الگوریتم پنگوئن چیست؟

از آن جایی که کنترل اوضاع از دست گوگل به دلیل تاثیر تکنیک های کلاه سیاه خارج شده بود گوگل با طراحی الگوریتم پنگوئن با هدف این که تمرکز خاصی بر روی لینک هایی که وب سایت ها بر روی صفحات خود می گذاشتند, داشته باشند. موجب شد در صورت مواجه شدن با لینک های ساختگی و یا اسپم آنها را شناسایی نموده و جریمه کند و یا برعکس با پاداش دهی به وب سایت هایی که به صورت با کیفیت تمامی اصول سئو را رعایت می کردند موجب ترغیب آن ها شود.

هدف اصلی الگوریتم پنگوئن

اهداف اصلی دیگر این الگوریتم مبارزه با تکرار کلمات کلیدی است. در گذشته برای این که وب سایت ها در نتیجه های گوگل در جایگاه مناسبی قرار بگیرند کافی بود تا عبارت مورد نظر خود را با یک درصد معین و مشخص در متن خود تکرار می کردند. این کار جزئی از تکنیک های کلاه سیاه ها شده بود که با بمباران کلمه مشخص موجب بالا رفتن رتبه ی سایت در موتور جست و جوی گوگل می شد که بعد ها بعد از رونمایی از این الگوریتم، با شناسایی وب سایت هایی که با این تکنیک کار می کنند برخورد می کند. این الگوریتم در فاصله های زمانی متفاوت با مراجعه به وب سایت ها لینک دهی آن ها و روش ها و تکنیک های غیر طبیعی را شناسایی و کنترل می کند. برای همین علت است که به الگوریتم پنگوئن، الگوریتم ضد اسپم نیز می گویند. 

برای مشاهده الگوریتم مرغ مگس خوار کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

90 − 87 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن