سئو

مراحل بازاریابی رویداد یا ایونت مارکتینگ

یک استراتژی تبلیغاتی خوب برنامه ریزی شده برای یک رویداد موفق حیاتی است. این نکات و ایده‌های بازاریابی رویداد به شما کمک می‌کند تا در مورد رویداد خود اطلاعات بیشتری ارائه دهید، به مخاطبان مناسب دسترسی پیدا کنید، و برای کنفرانس، نمایشگاه تجاری یا رویداد شرکتی خود در آستانه راه‌اندازی آن تبلیغات مناسب را ایجاد کنید.

مراحل بازاریابی رویداد چیست؟

1. یک وب سایت برای رویداد خود راه اندازی کنید

در حالی که شما فقط می توانید یک صفحه فرود اولیه و فرم تماس را در وب سایت فعلی خود قرار دهید، راه اندازی یک وب سایت مستقل برای رویداد خود به این معنی است که می توانید تلاش های برندسازی و سئوی خود را بر روی خود رویداد متمرکز کنید. مطمئن شوید که یک نام دامنه به یاد ماندنی ایجاد کرده اید و طراحی آن را بر اساس CTAهای واضحی که بازدیدکنندگان را به یک صفحه ثبت هدایت می کند، بسازید.

2. از پاپ آپ ها در سایت خود استفاده کنید

پاپ آپ ها ممکن است بحث برانگیز باشند، اما نمی توان انکار کرد که می توانند نرخ تبدیل شما را افزایش دهند. قرار دادن یک پاپ آپ در وب سایت شما باعث می شود بازدیدکنندگان از رویداد شما مطلع شوند و شما می توانید آنها را به سایت اختصاصی یا صفحه فرود خود هدایت کنید.

3. استفاده از تصاویر سخنران مهمان

سخنرانان محبوب می توانند برای رویداد شما جذابیت زیادی داشته باشند. مطمئن شوید که یک صفحه سخنران شامل عکس‌های سخنرانان مهمان و همچنین اعتبار، تجربه، و دلیل واجد شرایط بودن آنها برای سخنرانی در رویداد شما است.

4. ویدیوهایی ایجاد کنید که رویداد و سخنرانان خود را به نمایش بگذارند

ویدئوها می توانند شکل بسیار موثری از بازاریابی رویداد باشند، به ویژه زمانی که در شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب و فیس بوک توزیع می شوند. اگر قبلاً آنها را اجرا کرده اید، می توانید به راحتی با استفاده از عکس هایی از محل برگزاری، جزئیات برنامه، و فیلم رویدادهای گذشته، یک ویدیوی اساسی برای بازاریابی رویداد خود ایجاد کنید.

5. از ایمیل برای بازاریابی رویداد خود استفاده کنید

اگر از قبل فهرستی از فالوورهای وفادار داشته باشید، ایمیل می تواند یکی از موثرترین کانال های بازاریابی باشد. کمپین ایمیلی خود را چند ماه قبل از رویداد با اعلام قیمت بلیط زودهنگام و لیست سخنران ها شروع کنید. با نزدیک شدن به رویداد، باید به ارسال ایمیل به طور منظم ادامه دهید/

6. یک هشتگ برای رویداد خود ایجاد کنید

قبل از شروع تبلیغ رویداد خود در رسانه های اجتماعی،  هشتگی را انتخاب کنید  که کوتاه و به راحتی قابل یادآوری باشد و از آن در هر پست استفاده کنید. این هشتگ به افرادی که به دنبال اطلاعات مربوط به رویداد هستند کمک می‌کند همه پست‌های مرتبط را به راحتی پیدا کنند و همچنین راهی عالی برای افزایش تعامل در آستانه و در طول رویداد است.

7. پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را برای رویداد خود تغییر دهید

گرافیک بنر در صفحات فیس بوک و توییتر شما مکان های عالی برای نشان دادن رویداد شما است و مطمئن شوید که تاریخ ها، هشتگ ها و وب سایت همیشه برجسته هستند. اگر رویداد شما بسیار بزرگ است، ممکن است بخواهید برای این رویداد حساب های رسانه های اجتماعی جداگانه ایجاد کنید.

8. از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید

دعوت از اینفلوئنسرها می تواند راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان گسترده تر و افزایش ثبت نام باشد. وجود اینفلوئنسرها در رویداد شما نیز می تواند کمک زیادی به ترویج آن کند، به خصوص اگر قصد دارید یک رویداد معمولی را برگزار کنید. مطمئن شوید که یک مکان فتوژنیک انتخاب کرده‌اید و شرکت‌کنندگان را تشویق کنید تا در رسانه‌های اجتماعی با عکس‌ها و ویدیوی زنده در طول رویداد پست بگذارند تا بیشترین بهره را از اینفلوئنسر مارکتینگ ببرند.

9. از تبلیغات پولی استفاده کنید

تبلیغات PPC با هدف قرار دادن کلمات کلیدی در موتورهای جستجو مانند گوگل و تبلیغات پولی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام نیز می تواند راه خوبی نه تنها برای افزایش آگاهی از رویداد شما، بلکه جذب ثبت نام بیشتر و دستیابی به بازگشت سرمایه در بازاریابی رویداد باشد. تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، به‌ویژه، شما را قادر می‌سازد تا تبلیغات خود را در بازارهای فردی هدف قرار دهید و حتی می‌توانید کسانی را که از وب‌سایت رویداد شما بازدید کرده‌اند اما هنوز بلیت نخریده‌اند، دوباره هدف‌گیری کنید.

10. بازاریابی را بعد از رویداد متوقف نکنید

نحوه پیگیری رویداد B2B شما در کسب و کار شما می‌تواند تفاوت قابل توجهی در تأثیر آن بر شما و مشتریان و شرکای شما ایجاد کند. اگر در رویکرد خود نسبت به عواقب بعد از رویداد دقیق نباشید، ممکن است که تمام تلاشی که برای آن انجام داده اید از نظر موفقیت قابل اثبات برای تجارت شما بسیار کم باشد. به همین دلیل است که داشتن یک برنامه عمل برای کارهایی که بعد از رویداد B2B خود انجام می دهید به همان اندازه مهم است که برنامه ریزی برای آنچه در طول رویداد اتفاق می افتد.

 

امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 36 = 37

دکمه بازگشت به بالا
بستن