رفتن به نوار ابزار
الگوریتم های سئو

الگوریتم Freshness

الگوریتم Freshness که به زبان فارسی به آن تازه ترین نتایج  گفته می شود از مهمترین و اصلی ترین الگوریتم های گوگل محسوب می شود این الگوریتم در سال 2010 تحت عنوان الگوریتم کافئین رونمایی شد ولی بعدا در سال 2011 با ایجاد تغییراتی در روی آن نامش را الگوریتم Freshness نامیدند و شروع به کار خود را آغاز کرد. بعد از ایجاد تغییرات کم کم مورد تحت تاثیر کل جست و جو ها در گوگل شد و بعد از آن موجب جان گرفتن سئو و تولید محتوا شد. این کار ماهیت جست و جو را به کلی تحت تاثیر خود قرار داد. 

آشنایی با مفهوم الگوریتم Freshness

موتور جستجوگر گوگل با ارائه انواع الگوریتم های به روز موجب بهبود نتیجه های جست و جوی کاربران خود می شود. الگوریتم Freshness گوگل برای ارائه مطالبی که به تازگی نشر یافته اند و قرار دادن آن در بالاترین رتبه ی نتایج جست و جو موجب دسترسی کاربران به جدیدترین محتوا که مرتبط با کلمه ی مورد نظرشان است می شود. الگوریتم Freshness این امکان را برای سایت هایی که می خواهند به تازگی وارد عرصه شوند می دهد تا با ارائه دادن مطالب و محتواهای  تازه و باکیفیت بتوانند در صدر نتیجه های جست و جو قرار بگیرند و یک پیشرفت سریع در زمینه ی رقابت با رقیب های قوی خود را داشته باشند.

یک مثال ساده:

کسی که قصد پیگیری نتیجه های فوتبال شب گذشته را از گوگل دارد دیگر علاقه ای به مشاهده ی نتایج فوتبال های چند روز قبل را ندارد. چون هدف او دریافت اطلاعات جدید می باشد. و این الگوریتم Freshness همان طور که از اسمش معلوم است  وظیفه ی نمایش محتواهایی که به روز می باشند و جدید هستند را دارد. چون از آن جایی که موتور جست و جوگر با سیل عظیمی از محتواها که بر اساس نیاز هر انسان تولید شده است, مواجه است.

علکرد الگوریتم  Freshness چگونه است؟

و وجود الگوریتمی مثل الگوریتم  Freshness که تمامی محتوا ها را بر اساس ارزشمندی آن ها و تازگی آن ها تشخیص می دهد و رتبه بندی می کند. چون کاربر در صورت جست و جوی یک محتوا این انتظار را از گوگل دارد تا به روزترین و جدیدترین محتوا را برای آن ها به نمایش بگذارد. این الگوریتم بیشتر سایت ها و صفحات خبری و برندهای معروف را بیشتر مورد توجه خود قرار می دهد. و سعی در نمایش به روز ترین محتواهای آن ها بر اساس تاریخ و زمان را دارد.

عملکرد الگوریتم Freshness کدام موارد را شامل می شود؟

بسیار مردم در این عقیده در باورند که این الگوریتم تحت تاثیر محتوای جدید و به روز می باشد, باید گفت که این باور غلط می باشد. این الگوریتم محتواهای قدیمی که نیازمند آپدیت هستند و در صورت به روز رسانی آنها محتوای قدیمی نیز شامل این الگوریتم می گردد. مواردی مانند رویدادهای اخیر و رویدادهایی که با محدوده زمانی مشخص هستند و آپدیت های متوالی می تواند در عملکرد این الگوریتم تاثیر بگذارند.

الگوریتم Freshnessچیست؟

تصویر1-الگوریتم Freshness

  • رویدادهای اخیر

زمانی که یک رویداد آماده شده به مرحله ی اجرایی خود می رسد و افرادی که قصد جستوجو آن رویداد را دارند و می خواهند دستیابی به آخرین اطلاعات موجود را داشته باشند. مانند این موضوع که زمانی که موقع انتخابات ریاست جمهوری می شود و کاربران قصد جست و جوی نام آن ریاست جمهوری را دارند در واقع می خواهند به جدیدترین اخبار و اطلاعات در مورد آن شخص دسترسی داشته باشند تا این که از سرگذشت یا اخبار قدیمی این فرد اطلاعات دریافت نمایند. الگوریتم Freshness آخرین اخبار مربوطه را با بررسی همه ی مطالب و موضوعات موجود و بررسی آن به صورت دقیق در سطح وب را برای شما بر اساس مطلبی که جست و جو می کنید ارائه می دهد.

  • رویدادها با محدوده ی زمانی مشخص

گوگل سعی در ایندکس کردن تمامی موضوعات و رویدادهایی که به صورت سالانه برگزار می شود برای کاربران خود تمامی آن اطلاعات مورد نیازشان را به شکل منظم به نمایش می گذارد. این الگوریتم با شناسایی تمامی رویدادهای تکرار شونده مبنای جست و جوی کاربر را بر اساس آخرین اطلاعات در رابطه با آن موضوع دریافت می کند.

  • آپدیت های متوالی

با توجه به مطالب ذکر شده سایت های که به صورت روزانه محتوای جدیدی بر سایت خود قرار می دهند جای امیدواری برای آنها جهت  نگاه ویژه ی گوگل به سایت آنها را دارند. و در جایگاه مناسبی از نتایج موتور جست و جو قرار خواهند گرفت.  

جهت مشاهده مقاله های مرتبط الگوریتم پنگوئن، الگوریتم مرغ مگس خوار و الگوریتم برت کلیک کنید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

27 − = 24

دکمه بازگشت به بالا
بستن