گوگل ادز و کاربرد آن در کسب‌و‌کار‌ها

امروزه اکثر کسب‌و‌کار‌ها برای جذب مشتریان، بیشتر در فضای وب اقدام به راه‌اندازی سایت نموده‌اند. کسب‌و‌کار‌ها سعی می‌کنند محصولات و خدمات خود را از طریق سایت به مشتریان ارائه نمایند. اما راه اندازی و طراحی سایت به‌تنهایی کافی نیست. چیزی که اهمیت دارد قرار گرفتن مطالب سایت یک برند در لینک اول گوگل می‌باشد. به‌این‌ترتیب هرگاه که مشتری عبارت مربوط به یک محصول یا خدمات خاص را در گوگل سرچ کند، سایت موردنظر در بالای نتایج جستجو برای او به نمایش درمی‌آید. در چنین حالتی احتمال ورود مشتری به سایت و خرید او بسیار بیشتر خواهد شد. حال شاید برایتان سؤال شود که چگونه می‌توان رتبه سایت را تا این اندازه ارتقا داد؟ که پاسخ ساده است. روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد. یکی از بهترین روش‌های بالا بردن رتبه سایت، استفاده از گوگل ادز یا سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل می‌باشد.

این سیستم که بانام گوگل ادوردز نیز شناخته می‌شود با انجام تبلیغات برای سایت شما، موجب می‌شود که مطالب آن بهتر دیده شوند و مشتریان بیشتری جذب کنید. نحوه تبلیغات در این سیستم این‌گونه است که ابتدا صاحبان سایت‌ها عبارتی را برای تبلیغ انتخاب می‌کنند؛ سپس گوگل ادز هر زمان که کاربران آن عبارت را در گوگل وارد کنند، سایت موردنظری که برای آن عبارت به گوگل هزینه پرداخت کرده است را نمایش می‌دهد. حال برای اینکه بتوانید از این نوع تبلیغات استفاده کنید می‌بايست در یک‌ مزایده شرکت‌ نمایید. گوگل یک مزایده میان شما و رقبایتان برگزار می‌کند. در‌واقع شما و رقبای سایتتان به دنبال جایگاه خاصی در نتایج جستجوی گوگل هستید. حال گوگل در این مزایده می‌خواهد بداند که کدام‌یک از شما پول بیشتری برای تبلیغات و رسیدن به آن جایگاه پرداخت می‌کنید.

نتیجه

هرکدام از شما که هزینه بالاتری را پرداخت کند برنده مزایده خواهد بود‌. البته همه‌چیز به میزان پول پیشنهادی خلاصه نمی‌شود. گاهی گوگل رتبه‌بندی سایت و میزان رعایت قوانین را نیز موردبررسی قرار می‌دهد. هرچقدر که سایت تخلفات کمتری ازنظر محتوایی، طراحی و سئو داشته باشد، شانس برنده شدن آن در مزایده گوگل ادز بیشتر است. پس درنهایت می‌توان گفت کاربرد گوگل ادوردز جذب مشتری و تبلیغات مؤثر برای کسب‌وکارها می‌باشد.

نحوه کار با گوگل ادز چگونه است؟

کار با گوگل ادوردز نیاز به دانش و تخصص زیادی دارد. معمولاً نیاز خواهد بود از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید، تا بتوانید مؤثرترین تبلیغات را داشته باشید. برای انجام تبلیغات در گوگل ابتدا باید یک اکانت گوگل ادز برای سایت خود بسازید. سپس نوبت به شارژ ‌پنل گوگل ادز می‌رسد. در این مرحله نیاز است که پنل خود را شارژ کنید تا به مقدار کافی پول برای تبلیغات در آن موجود باشد. حال نوبت به سفارش تبلیغ می‌رسد. همان‌طور که در بالا گفته شد در یک مزایده شرکت‌ خواهید کرد و در صورت قبولی و برنده شدن می‌توانید تبلیغات خود را سفارش دهید.

حال شاید برایتان سؤال شود که هزینه تبلیغات گوگل ادوردز چقدراست؟

در پاسخ می‌بايست بگوییم تا زمانی که کاربری روی تبلیغ شما کلیک نکند، نمایش تبلیغ برای شما هزینه‌ای ندارد؛ زمانی شما باید به گوگل هزینه پرداخت کنید که بر روی تبلیغ موردنظر شما کلیک شده باشد. یعنی شما باید به ازای هر کلیک مبلغی را به شرکت گوگل پرداخت کنید. میزان این مبلغ نیز مشخص نبوده و برای هر سایت ممکن است متفاوت باشد. اما به‌طور‌کلی بر اساس کلیک کاربران باید هزینه تبلیغات را از طریق پنل خود که قبلاً آن‌ را شارژ کرده‌اید  پرداخت کنید.

گوگل پس از اجازه دسترسی به‌صورت خودکار این هزینه را از اکانت یا کیف پول دیجیتالی شما کسر خواهد کرد. پس اینکه تبلیغات شما به نمایش دربیایند هزینه‌ای در‌بر ندارد و این‌یکی از مزایای این روش تبلیغاتی به شمار می‌رود؛ مخصوصاً اگر مخاطبان شما دسته مشخصی از افراد باشند. به‌طور مثال تبلیغات گوگل ادز برای شرکت‌های تجهیزات پزشکی که مخاطبان پزشک دارند.

هزینه تبلیغات در گوگل ادز

میزان تأثیر گوگل ادز در جذب مشتریان

اگر بخواهیم بدون اغراق بیان کنیم، گوگل ادوردز یکی از بهترین و پرقدرت‌ترین سیستم‌هایی است که می‌توانید از آن برای جذب مشتری کمک بگیرید. گوگل ادوردز کاملاً مشتریانی را هدف قرار می‌دهد که احتمال خرید آن‌ها بسیار بالا باشد. برای مثال شما می‌توانید به گوگل ادز سفارش دهید که تبلیغات شمارا به گروهی از دانشجویان آلمانی که در یک منطقه خاص زندگی می‌کنند نمایش دهد.

این یعنی شما مخاطب هدف خود را مشخص می‌کنید و دقیقاً همان مشتریانی را جذب خواهید کرد که به خدمات و محصول شما نیاز دارند. این یعنی شما در گوگل ادز دقیقاً مشتریانی را هدف قرار می‌دهید که بیشترین سود را برایتان دارد.

نقش کوچینگ کسب و کار در انجام تبلیغات گوگل ادز

کوچ کسب‌و‌کار درواقع شخصی است که با بهره‌گیری از علم و دانش خود کسب‌و‌کار شمارا رهبری و هدایت می‌کند تا به اهداف و منافع مدنظر خود دست‌یابید. یکی از ده‌ها خدماتی که توسط کوچ کسب‌و‌کار ارائه می‌شود، انجام تبلیغات گوگل ادز به بهترین شکل ممکن می‌باشد. انجام این نوع تبلیغات شاید در ابتدا ساده به نظر برسد. اما به‌هیچ‌عنوان این‌گونه نیست و بی‌شک گوگل ادوردز یکی از پیچیده‌ترین روش‌های تبلیغاتی در دنیا است. منظور از پیچیدگی این روش نحوه کار با آن می‌باشد. کار با این سیستم نیاز به دانش و تخصص زیادی دارد.

بیزینس کوچ با توجه به مهارتی که دارد، می‌تواند مزایده این روش تبلیغاتی را به بهترین نتیجه برساند. کوچینگ کسب‌وکار در انتخاب نوع تبلیغات گوگل ادز و نحوه تدوین آن‌ها نیز شمارا یاری خواهد کرد. کوچ کسب‌و‌کار با توجه به میزان تجربه خود در این زمینه، تبلیغاتی را تدوین و طراحی خواهد کرد که بیشترین تأثیر را بر روی مشتریان داشته باشند. پس اگر قصد انجام این نوع تبلیغ را دارید، کمک گرفتن از یک کوچ حرفه‌ای و متخصص می‌تواند بهترین انتخاب باشد.