اهمیت تولید محتوا برای کسب‌و‌کارها

امروزه حضور در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به یکی از نیازهای ضروری هر کسب‌و‌کاری تبدیل گردیده است. حضور در بستر اینترنت می‌تواند به جذب مشتری و فروش بیشتر برای هر کسب‌و‌کاری منجر شود. اما برای اینکه یک برند بتواند حضور موثر و گسترده‌ای در فضای مجازی داشته باشد، نیاز به تولید محتوا خواهد داشت. کسب‌وکارها روزانه هزاران‌ محتوا در فضای اینترنت منتشر می‌کنند. این محتواها توسط مشتریان مشاهده شده و در صورتی که برای آن‌ها‌ جذاب باشد منجر به فروش بیشتر خواهد گردید. پس تا اینجا دریافتیم که تولید محتوا برای هر کسب‌و‌کاری از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

اما محل انتشار محتوا نیز می‌تواند بر روی جذب مشتری موثر باشد. پلتفرم یا شبکه‌های زیادی برای انتشار محتوای کسب‌وکار‌ها وجود دارند. برای مثال امروزه برند‌های محبوبی مثل اپل، نایک، کوکاکولا در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام محتوای خود را منتشر می‌کنند؛ اما رایج‌ترین بستر انتشار محتوا امروزه سایت‌های اینترنتی می‌باشد. هر کسب‌وکاری دارای یک سایت اختصاصی بوده که تبلیغات و محتوای مربوط به برند خود را در آن‌ نشر می‌دهد. حال شاید برایتان سوال شود محتوا دقیقاً به چه چیزی گفته می‌شود؟ که در پاسخ می‌بایست بگوییم محتوای کسب‌وکارها به شکل‌های گوناگونی تولید می‌شود.

برای مثال ویدئوهای تبلیغاتی، تصاویر، متون سایت‌ها همه جزو محتواهایی هستند که توسط کسب‌وکارهای مختلف تولید  و مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس هر چیزی که باعث ایجاد جذابیت و جذب مشتری در فضای مجازی شود، از متن گرفته تا ویدئوهای تخصصی تبلیغاتی همگی جزو محتوا به‌حساب می‌آیند.

نکات اساسی در خصوص تولید محتوا

گفتیم که هر کسب‌وکار برای اینکه بتواند تبلیغات دیجیتال داشته باشد و در فضای مجازی دیده شود نیاز به محتوا دارد. شاید در ابتدا تولید نمودن محتوا امر ساده و پیش‌پا‌افتاده‌ای به نظر برسد. اما به هیچ عنوان اینگونه نیست و این‌ کار نیز چالش‌های خاص خود را دارد. به همین علت در زمینه تولید محتوا برای کسب‌وکارها می‌بایست نکات مهمی مدنظر قرار گیرند. در زیر به نکات اساسی و مهم در این زمینه اشاره نموده‌ایم:

نکات کلیدی در تولید محتوا

کمک گرفتن از یک تیم حرفه‌ای

شما برای تولید محتوا نیاز به یک تیم قوی و حرفه‌ای خواهید داشت. این تیم متشکل از عکاسان، نویسندگان، بازاریابان خواهد بود. تخصص و تجربه تیم تولید‌کننده محتوا می‌تواند موجب شود که بهترین نوع محتوا برای کسب‌وکارتان تولید گردد. پس سعی کنید از افراد حرفه‌ای و کاردان در این زمینه کمک بگیرید.

شناخت مخاطب

شناخت مخاطب نیز از دیگر اصولی است که می‌بایست مد‌نظرتان قرار گیرد. شما می‌بایست علایق و نیاز‌های مخاطب خود را بشناسید و محتوای مورد علاقه آن‌ها را تولید کنید. این‌ کار موجب می‌شود که محتوای شما بهتر دیده شود و مورد پسند مخاطب قرار گیرد.

جذابیت محتوا

اگر می‌خواهید محتوای کسب‌وکارتان به خوبی دیده شود می‌بایست به جذابیت آن‌ بسیار اهمیت دهید. محتوایی که از نظر گرافیکی و مفهومی دارای جذابیت کافی نباشد نمی‌تواند توجه مخاطب را جلب کند‌. پس تا حد‌امکان از ایده‌های جذاب برای تولید محتوا استفاده کنید.

مرتبط بودن محتوا با کسب‌وکارتان

محتوا از نظر بصری و گرافیکی می‌بایست به‌گونه‌ای باشد که ذهن‌ مشتری را به سمت کسب‌وکار شما سوق دهد. پس در محتوای خود حتماً باید از لوگو، رنگ برندتان استفاده  کنید.

دارا بودن‌ استراتژی محتوایی

دیگر موردی که در خصوص تولید محتوا برای کسب‌وکار باید مد نظر قرار دهید دارا بودن استراتژی محتوایی است. استراتژی محتوایی به شما کمک می‌کند تا با کم‌ترین‌ هزینه بتوانید محتوای هدفمند و اصولی تولید نمایید. در‌واقع این استراتژی مانند یک راهنمای عالی در این زمینه به شما کمک‌ خواهد کرد.

نقش بیزینس کوچ در تولید محتوا کسب‌وکارها

محتوای تولید شده برای یک کسب‌وکار می‌تواند‌ پیچیدگی‌های خاص خود را داشته باشد؛ اما به هیچ عنوان جای نگرانی نیست! یکی از خدماتی که توسط بیزینس کوچ‌ها ارائه می‌شود، طراحی استراتژی محتوایی می‌باشد. در‌واقع بیزینس کوچ به مدیران کمک می‌کند تا بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین شده بدون هدر رفت هزینه بتوانند بهترین و اصولی‌ترین محتوا را تولید نمایند.

علاوه‌بر‌این بیزینس کوچ حتی در استخدام‌ تیم محتوا نویس نیز مدیران را راهنمایی می‌کند.‌ کوچ کسب و کار ابتدا متخصصین تولید کننده محتوا را گزینش می‌کند و سپس حرفه‌ای‌ترین تیم را تشکیل می‌دهد؛ اما نقش بیزینس کوچ در تولید نمودن محتوای کسب‌وکارها به همین موارد ختم نمی‌شود. وی به مدیران و بازاریابان مجموعه مورد نظر کمک می‌کند تا سلایق مشتریان خود را بهتر شناسایی کنند و سپس بر‌اساس علاقه آن‌ها محتوا را تولید نمایند. پس اگر قصد دارید بهترین و تاثیرگذارترین‌ محتوا را برای کسب‌وکار خود تولید نمایید، حتماً از یک‌ بیزینس کوچ متخصص کمک بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی نماید.

تعرفه خدمات تولید محتوای متنی

تولید محتوا
پکیج CIP
ماهانه3.800.000 تومان
  • ۱۰ محتوای ۱۰۰۰ کلمه ای سئوبیس
  • تصویر شاخص اختصاصی
تولید محتوا
پکیج VIP
ماهانه5.300.000 تومان
  • 2۰ محتوای ۱۰۰۰ کلمه ای سئوبیس
  • تصویر شاخص اختصاصی
تولید محتوا
پکیج VVIP
ماهانه6.800.000 تومان
  • 3۰ محتوای ۱۰۰۰ کلمه ای سئوبیس
  • تصویر شاخص اختصاصی